13 Şubat 2010 Cumartesi

Geçmişten bugüne Lotus


Daha önce Silverstone'daki sürüşlerinde çekilen fotoğrafları basına sızan T127, 1950 ve 1960'lardaki efsanevi takımın geleneksel renklerini taşıyor.

1994'ten sonra Formula 1'e dönen Lotus'un sahibi Malezyalı işadamı Tony Fernandez yaptığı konuşmada, "Bugün neler hissettiğimiz kelimelerle ifade edemiyorum. F1'de yarışma lisansı olmak, Hingham'daki beş kişiyle bu işe başlayıp sonuçta bu aracı ortaya çıkarmak müthiş bir iş" dedi.

Fernandez, "Clive (Chapman), tıpkı Lotus'un ilk günlerindeki gibi dediğinde gerçekten çok mutlu oldum. Omuzlarımızda çok ağır bir yük olduğunu biliyoruz. Bu yük devlerin - Clark, Moss, Hill ve Mansell- omuzlarında taşıdığı yük. Ve önümüzde muazzam bir yol olduğunun da bilincindeyiz. Tarihin bir parçası olmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yoldaki çabalarımızda devirmedik taş bırakmayacağız, Lotus'u muhteşem günlerine geri getirmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız" şeklinde konuştu.

İlk sürüşünü bu hafta Silverstone'da yapan T127 önümüzdeki hafta Jerez'deki grup testlerine katılarak, rakipleriyle birlikte piste çıkacak. Lotus, Jarno Trulli ve Heikki Kovalainen ile yeni takımların en iyisi olmaya çalışacak.

Lansmanda bir konuşmada yapan teknik direktörü Mike Gascoyne de, Lotus'un bu yıl profesyonel bir iş çıkarmayı hedeflediğini belirtti.

Gascoyne, "Gerçekten iyi bir durumda gözüküyoruz. Aracın hızını geliştirmemiz lazım. Rüzgar tünelinden sonuçlar gelecek, fakat bunlar zamanında olacak" dedi.

Gascoyne, "İlk hedefimiz gridde yer almak ve profesyonel bir takım olarak F1 standartları için gerekli herşeyi karşılamak. Bunu kesinlikle yapacağız" diye konuştu.

4 Şubat 2010 Perşembe

Sevimli Ferrari